Pole Dance – Nauka tańca na rurze w Lejdis Studio Open Space Łódź

Pole Dance (inaczej taniec na rurze) to wizytówka Lejdis Studio Open Space Łódź. Jest to sport, który łączy w sobie kilka innych dyscyplin: akrobatykę, fitness oraz taniec. Dzięki temu z roku na rok coraz więcej nie tylko dziewczyn, ale także dojrzałych kobiet zaczyna uprawiać Pole Dance.

Sprawdź, dlatego warto go ćwiczyć!

Zajęcia Pool dance w Lejdies Studio Łódź

Zalety tańca na rurze – dlaczego warto ćwiczyć Pole Dance?

– gibka, wysportowana i smukła sylwetka

Taniec na rurze angażuje niemal wszystkie partie mięśniowe. Pole Dance wpływa na całe ciało, od szyi, poprzez korpus, na stopach kończąc. Która z nas nie marzy o zdrowym, silnym, wysportowanym ciele oraz gładkiej i jędrnej skórze? Taniec na rurze pomoże Ci to osiągnąć szybciej, niż tradycyjny fitness, a przy tym nie obciąży tak Twoich stawów.

– wzmocnienie mięśni pleców i ramion, zmniejszenie bólów kręgosłupa

Tak, Pole Dance ma doskonały wpływ na Twoje plecy! Jeśli masz „siedzącą” pracę jest to rurka jest sportem idealnym dla Ciebie (a przy tym znacznie ciekawszym, niż tradycyjne ćwiczenia rehabilitacyjne na kręgosłup). Ponadto taniec na rurze chroni też przed ewentualnymi zmianami zwyrodnieniowymi w przyszłości.

– zauważalna poprawa koordynacji, płynność ruchów

To naturalne następstwo elementów tańca na rurce oraz akrobatyki, które są obecne w Pole Dance. Uelastycznienie stawów i – co ważniejsze – wzmocnienie mięśni głębokich daje efekt w postaci płynnych, zgranych ruchów.

– wzrost pewności siebie, lepsza prezencja

Pole Dance to doskonały sposób na pokochanie siebie i swojego ciała. Zapomnij o słowie „akceptacja”, czas na miłość własną! 😉 Płynność ruchów, lepsza postawa, gibkość i dobrze zarysowane mięśnie – nic dziwnego, że chce się z dumą  prezentować takie rzeczy światu;)

Dla kogo jest Pole Dance?

Pole Dance jest Dla każdego! Aby rozpocząć swoją przygodę z tańcem na rurze nie musisz być ani rozciągnięta, ani wysportowana, ani silna. Zaczynasz na poziomie Pole Dance BASIC, gdzie będziesz ćwiczyć swoją kondycję i stopniowo wyrabiać siłę,
by z czasem uczyć się coraz to bardziej skompilowanych choreografii, figurek czy spinów.

Ze względów bezpieczeństwa taniec na rurze nie jest wskazany dla kobiet w ciąży. Dlaczego? Przypadkowemu poobijaniu może ulec brzuch, który jest w trakcie ciąży wyjątkowo delikatny. Ciało ciężarnej kobiety ulega diametralnej zmianie – w organizmie zachodzi rewolucja hormonalna, zmienia się środek ciężkości ciała. Generalnie zaleca się, by pole dance zacząć ćwiczyć najwcześniej 4 miesiące po porodzie.

Na zajęcia zapraszamy wszystkie panie oraz panów, którzy szukają miłej odmiany dla standardowych ćwiczeń fitness i siłowni, ale także tych, którzy wcześniej nie uprawiali sportu. Zajęcia Pole Dance są tak przemyślane, że nie trzeba być wcześniej rozciągniętym, chodzić na siłownię, taniec bądź gimnastykę.

Jeśli nie należysz do najszczuplejszych, albo wprost przeciwnie – myślisz,że jesteś za chuda lub masz spory biust – przyjdź i przekonaj się, że nasze zajęcia są dla każdego.

Pool Dance zapisz sie na naukę tańca na rurze w Lejdies Studio w Łodzi
Jak przygotować się do pierwszych zajęć Pole Dance w Lejdis Studio

Jak przygotować się do pierwszych zajęć Pole Dance w Lejdis Studio Open Space Łódź?

Na trening zabierz: krótkie sportowe spodenki przed kolano (bez guzika w pasie) oraz koszulkę z krótkim rękawem lub na ramiączka. Pamiętaj też o sportowym staniku. Na zajęciach ćwiczymy boso. Klapki lub skarpetki będą Ci potrzebne, by przejść odcinek z szatni na salę i z powrotem.

UWAGA: na dzień przed planowaną wizytą w studio i w dniu zajęć NIE stosujemy żadnych kremów, balsamów itp – grozi to zupełnym brakiem przyczepności. W dniu zajęć NIE korzystamy z kremu do rąk. Ze względów bezpieczeństwa zdejmujemy też biżuterię, pierścionki, zegarek.

Sprawdź tutaj kiedy odbywają się zajęcia Pole Dance.

Na kursy Pole Dance możesz zapisać się tutaj.